Hakkımızda

GREEN APPLE AUCTİON

Para koleksiyonu denilince akla madeni paralar geliyor.

Madeni paranın tarihinin binlerce yıl geriye gitmesi nedeniyle bu oldukça anlaşılır bir durumdur.

Henüz 100-150 yıllık bir tarihi olan kağıt para koleksiyonculuğu da madeni para kadar olmasa da son on yıllarda hızla yayılmakta ve dünyada binlerce kişi tarafından değişik başlıklar altında kağıt para koleksiyonu yapılmaktadır.

Kimileri ABD kağıt paralarının koleksiyonunu yaparken, kimileri de İngiliz paralarının, Afrika paralarının, Fransız paralarının, Arap ülkelerinin paralarının ya da sadece belli bir ülkenin veya belli bir kıtanın kağıt paralarının koleksiyonunu yapmaktadır.

Kağıt para koleksiyonerleri sadece ülke veya kıtalarla yani coğrafya ile sınırlı kalmamakta, çoğu zaman Queen Elizabet II paralarının, King IV George paralarının, İnönü paralarının, ya da II. Dünya savaşı, Japon İşgali, Alman İşgali gibi tarihsel dönemlere ilişkin kağıt paraların koleksiyonunu yapmayı tercih etmektedir.

Bunun yanında replacement paraların, hatalı baskılı paraların, specimen baskıların, ilk baskı paraların, yada özel seri numaralı paraların koleksiyonunu yapanların sayıda oldukça fazladır. Görüldüğü gibi, kağıt para koleksiyonu yapmak isteyenlerin önünde de yüzlerce alternatif bulunmaktadır.

Daha önce genellikle koleksiyonerler, hem kolay bulabilmesi hem de fiyatı konusunda daha iyi bilgi sahibi olabilmesi nedeniyle sadece kendi ülkelerinin kağıt paralarının koleksiyonunu yapmayı tercih ederken, iletişimin, teknolojinin, internetin gelişmesi ile artık değişik ülkelerin kağıt paralarının koleksiyonunu yapanların sayısında da hızlı bir artış meydana gelmiştir. Özellikle internetin yaygınlaşması koleksiyonerlerin işini kolaylaştırmış, aradıkları ürünleri kolay bulabilecekleri bir mecra yaratmıştır.

Green Apple Auction da, hem koleksiyonerlerin aradıkları ürünleri bulabilecekleri hem de elindeki fazla ürünlerin gerçek değerinde satabilecekleri bir ortam yaratmak için kurulmuş bir aracılık şirketidir.

Şirketimizin kurucusu da, kağıt para koleksiyonerli olup, yıllardır Queen Elizabeth II paraları koleksiyonu yapmaktadır. Kurucumuzun dünya genelinde açık arttırma yapan birçok şirket olmasına rağmen sadece kağıt para üzerine uzmanlaşmış bir şirkete ihtiyaç olduğunu düşünmesi nedeniyle Green Apple Auction kurulmuştur.

Bu nedenle, şirketimiz sadece kağıt para açık arttırmaları düzenlemek için kurulmuştur. Green Apple Auction, sadece ticari amaçla kurulmuş bir şirket olmayıp, kağıt para koleksiyonuna olan ilginin artması, bu konuda koleksiyonerlerin en iyi ürünleri bulabileceği, elindeki fazla ürünleri de değerinde satabileceği bir ortamın yaratılması amacıyla da kurulmuştur.

Umarız başarılı oluruz…